Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού Γιώργος Αριστείδης, με τελικό αποτέλεσμα 85/100, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα σπόρτιγκ, για το «Κύπελλο Λεμεσού». Ο αγώνας ήταν ο έκτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στις εγκαταστάσεις του διεθνούς σκοπευτηρίου της συμπρωτεύουσας, στο Αρμενοχώρι την περασμένη Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου.

Όπως αναφέρει ανακοίνωση της Σκοπευτικής Ομοσπονδίας Κύπρου, για τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη, είχαμε τριπλή ισοβαθμία, με τους αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ Γιάννο Αντωνίου και Ανδρέα Βασιλείου και τον Άγγελο Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ να ολοκληρώνουν τον αγώνα με 84/100. Στον αγώνα «ξαφνικού θανάτου» που οδηγήθηκαν τα πράγματα, ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ εξασφάλισε τη δεύτερη θέση ενώ τρίτος κατετάγη ο Γιάννος Αντωνίου και τέταρτος ο Ανδρέας Βασιλείου.

Στην κατηγορία των εφήβων, ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ Νικόλας Μαυρουδής, πρόσθεσε ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό του με 67/100, ενώ στους σίνιορς κέρδισε ο Πάμπος Σίκκης της ΣΚΟΛΑΡ με 78/100 και στους βετεράνους ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 70/100.